Umów się na pierwsze spotkanie

Joanna Szymańska

Psycholog, Psychoterapeuta

O MNIE

Jestem psychologiem, terapeutą w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, a stopień doktora nauk społecznych w zakresie psychologii uzyskałam w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuję się w psychologii rodziny i psychologii rozwojowej.
W swojej pracy opieram się na założeniach terapeutycznego paradygmatu systemowego i psychodynamicznego. Pracując z dziećmi i rodzinami bliskie są mi idee rodzicielstwa bliskości i Porozumienia bez Przemocy.
Spotykając się z drugim człowiekiem, zarówno tym małym, jak i dużym, kieruję się szacunkiem, empatią i wiarą w autonomię i potencjał każdego klienta.

EDUKACJA I DOŚWIADCZENIE

Swoje kompetencje i wiedzę poszerzam uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach poświęconych rozwojowi dziecka i pracy terapeutycznej z rodzinami.
Ukończyłam m.in. Szkolenie Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu (Kurs Podstawowy i Zaawansowany), Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz Kurs stażowy w zakresie umiejętności psychologicznych w pracy indywidualnej oraz z grupą prowadzony przez Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej we Wrocławiu.
Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywałam m.in. w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED, na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Gromkowskiego, Przychodni „Nowy Dwór”, Krakowskim Instytucie Psychoterapii, wrocławskich przedszkolach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 we Wrocławiu.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji superwizora PTP.
Jestem członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Dodatkowo prowadzę zajęcia dydaktyczne z psychologii na Politechnice Wrocławskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Numer telefonu 732687 682

ARTYKUŁY