Coaching dla par i małżeństw

Czym jest coaching dla par i małżeństw?

Coaching dla par i małżeństw może okazać się niezwykle pomocny dla partnerów pragnących wzmocnić ich wzajemne relacje. Jest szansą na przezwyciężenie bieżących trudności w związku, zapobiega pogłębianiu się narastającego kryzysu i wzmacnia wzajemny rozwój w związku. Coaching może być pomocny także dla par, które rozważają możliwość separacji lub rozwodu. Wspólne spotkania z coachem stają się „ostatnią próbą” porozumienia i wyjścia z impasu. Często celem pracy pary, bądź małżeństwa, staje się uzyskanie lepszego wzajemnego zrozumienia, znalezienie skutecznych sposobów porozumienia się i rozwiązywania problemów.

Dla kogo?

Związek dwojga ludzi pełen jest dynamizmu i wyzwań. Zmieniamy się my, zmienia się także nasza relacja. Przechodzimy przez kryzysy i trudności. Miewamy problemy z porozumieniem się, czy podjęciem wspólnych decyzji. Coaching dla par i małżeństw jest propozycją dla tych wszystkich osób w związku, dla których jest on ważny, które chcą o niego walczyć, zadbać o jego rozwój. Pomocny może okazać się także dla tych par/małżeństw, które zastanawiają się, czy rozstanie/separacja/rozwód byłyby dla nich najlepszym rozwiązaniem.

Jaką metodą pracujemy?

Pracujemy coachingowo, bazując na zadawaniu pytań i rozmowie, a także wykorzystując różne ćwiczenia i techniki coachingowe, adekwatnie do potrzeb. Coach pomaga parze w szukaniu ich własnych odpowiedzi, wspiera w działaniu i towarzyszy w procesie zmiany, jednocześnie nie sugerując swoich rozwiązań.

Ile trwa?

Czas trwania: około 6 - 9 miesięcy
Ilość spotkań: zalecane minimum 12 sesji raz na 2 - 3 tygodnie

Jak wygląda proces coachingu dla par i małżeństw?

Rozpoczynamy proces od ustalenia obszarów, celów i zasad naszej współpracy. Każda kolejna sesja zakończy się Waszymi decyzjami, pomysłami, planami działań, które następnie będziecie mogli wcielić w życie. Będziecie dochodzić do nich poprzez m.in. szukanie odpowiedzi na pytania zadawane przez coacha, przyglądanie się sytuacji z różnych perspektyw, udział w proponowanych ćwiczeniach coachingowych.

Jakie daje rezultaty?

Efekty, jakich możecie spodziewać się po coachingu, to:
- Znalezienie rozwiązań aktualnych problemów
- Przezwyciężenie bieżących trudności
- Poradzenie sobie z kryzysem w związku
- Lepsze radzenie sobie z konfliktami
- Poprawa i wzmocnienie wzajemnych relacji i porozumienia
- Lepsze zrozumienie partnera, poznanie w większym stopniu jego uczuć i potrzeb
- Podjęcie ważnych dla związku decyzji i ustaleń
- Znalezienie wspólnej wizji relacji i wytyczenie celów

Po co pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie to sesja konsultacyjna, podczas której poznamy się i sprawdzimy wspólnie, na ile proces coachingu par odpowiada Waszym oczekiwaniom i czy to najbardziej odpowiednia forma realizacji Waszych potrzeb. Porozmawiamy o przebiegu procesu coachingowego, jego zasadach, przewidywanych rezultatach oraz celach współpracy.

Zaplanuj Swoją wizytę